• 09170050680
  • Info@shirazdarb.com

مقاله

عوامل موثر بر وزن تیغه کرکره برقی:

1-نوع آلیاژ تیغه :همان 4 موردی که درراهنمای گام به گام به عنوان انواع تیغه معرفی شد یعنی گالوانیزه ،آلومینیوم،رول گیتر،پلی کربنات

1-تیغه گالوانیزه:از خم خوردن ورق در دستگاه نورد ساخته میشود،تیغه گالوانیزه ارزانترین تیغه کرکره برقی می باشد و طبیعتا از کیفیت بالایی برخوردار نیست.اگر قیمت پایین مد نظرتان هست میتوانید از این نوع تیغه استفاده کنید ولی باتنوع زیاد تیغه های آلومینیومی استفاده از تیغه های آلومینیومی انتخاب بهتری است.

2-تیغه آلومینیومی:از پلیت آلومینیوم ساخته میشود.این تیغه در فروشگاه ها ،درب های صنعتی و سوله ها مورد استفاده قرار میگیرد. وزن تیغه آلومینیومی در هر متر مربع بسته به کیفیت تیغه هرمتر مربع بین 4 تا 8 کیلو گرم می باشد.

تیغه آلومینیومی به 4 صورت در بازار رایج است:1- ساده،که در برخی فروشگاه ها و سوله ها دیده می شود.2-طرح چوب وسنگ،یک لایه رنگ به عنوان زمینه زده میشود روی تیغه و سپس برچسب هایی با طرح چوب روی تیغه می چسبانند.مناسب برای مکان هایی که نمای آنها به نمای چوب نزدیک است.

3-پانچ شده، از پانچ شدن تیغه های آلومینیومی تک جداره ساخته می شود. این تیغه ها به صورت ترکیبی با تیغه های معمولی آلومینیومی جهت زیبایی وهمچنین نفوذ نور به داخل محیط نصب می شود

4-غضروف دار،ما بین دو تیغه آلومینیوم یک تیغه واصل قرار میگیرد. این نوع کرکره ها هنگام باز وبسته شدن صدای کمی دارند.این تیغه ها دارای وزن بالایی هستند و توصیه میشود با موتور ساید نصب شوند.

3- تیغه رول گیتر:از امنیت بسیار بالایی برخوردار می باشند وبا مفتول فولادی آبکاری شده و با روکش آلومینیومی ساخته شده است. مناسب برای طلا فروشی ها،اماکن تجاری و اماکن با حساسیت بالا می باشد توصیه می شود به خاطر سنگینی تیغه ها با موتور ساید نصب شود.

4-تیغه شفاف:از مقاوم ترین پلی کربنات ساخته میشود.این تیغه زیبایی و امنیت را با هم دارا می باشد.مناسب برای بانک ها وصرافی ها است به دلیل اینکه ضد آتش سوزی نیز می باشد.

توصیه می شود به دلیل سنگینی این تیغه همراه با موتور ساید مورد استفاده قرار گیرد

2-نوع ساخت:تیغه ای تک جداره یا دو جداره می باشند که مشخص است که تیغه دوجداره سنگین تر است.

برای بدست آوردن وزن تقریبی کرکره خود مراحل زیر را انجام دهید

هر برند تیغه اندازه یک متر مربع خود را معرفی میکند

پس شما میتوانید با بدست آوردن مساحت محل درب کرکره ضرب در اندازه یک متر مربع تیغه وزن تقریب کرکره خود را بدست آورید

img

پنجره دوجداره upvc

بهینه سازی در مصرف انرژی
کاهش آلودگی صوتی
جلوگیری از نفوذ گرد و غبار (به علت وجود لاستیک درزگیر)
img

پنجره های آلومینیومی

عایق حرارت
اختصاصی و ترمال بریک
در دو سیستم لولایی و کشویی
img

سکشنال d1000 faac

دارای قدرت 1000 نیوتون
قابلیت استفاده حداکثر 3.8 متر ارتفاع
قابلیت استفاده 5 متر پهنا