• 07136340521
  • Info@shirazdarb.com

مقاله

درب اتوماتیک شیشه ای یکی از پر کاربردترین محصولات در معماری امروزی محسوب می شود که بنا به تناسب عرف جامعه هر کدام از انواع مدل های شیشه ای مناسب برای مکان خاصی هستند.
انواع درب اتوماتیک شیشه ای: 1-کشویی 2-تلسکوپی 3-گردان 4–تاشو 5-لولایی
مرحله اول :باید یک از مدل های درب شیشه ای را انتخاب کنید که بستگی به عرف معماری مکان بنا و کارکرد هر مدل دارد. کارکرد هر کدام از مدل ها:
1-کشویی:کارکرد عمومی دارد و در اکثر مکان های عمومی، بیمارستان ها و فروشگاه ها استفاده میشود.
2-تلسکوپی:مناسب برای شرایطی است که معمار ساختمان در قسمت درب عرض کمی را برای درب در نظر گرفته است و درب تلسکوپی با بازشو بیشتر این اتفاق را جبران میکند و کارکرد آن زمانی است که نسبت به درب کشویی نیاز به بازشوی بیشتری داریم مثل : فروشگاه های زنجیره ای ، بانک ها و...
3-گردان:مناسب برای نما هایی است که ترکیب های منحنی دارند واکثرا در هتل ها و برج ها و مکان های خاص استفاده میشود.
4-تاشو:مناسب برای ورودی های بسیار کم عرض (زیر 2 متر) و ویژگی این درب ها این است که 95 درصد از عرض کل را قابل استفاده میکند و مناسب مکان هایی با امنیت بالا مثل : اورژانس،فرودگاه ، ساختمان های دولتی می باشد.
5-لولایی:زمانی که به دلیل فضای کم امکان نصب درب کشویی وجود ندارد یکی از گزینه ها ی مناسب انتخاب درب لولایی است و به دلیل کاربری آسان آن در اماکن عمومی،رستوران ها و مدارس میتوان از آن استفاده کرد.
پس از انتخاب نوع درب شیشه ای به نکات زیر توجه نمایید:
هر در ب یک اندازه ورودی و یک اندازه بازشو دارد که نسبت به تعداد لت (لنگه) هایی که متناسب به عرض محل درب انتخاب میکنید حالت روی هم قرار گیری لت ها اندازه بازشو را مشخص می نماید.
لنگه های درب شیشه ای به دو صورت ثابت و متحرک اند. ابتدا نسبت به عرض محل درب باید تعداد لت های ثابت ومتحرک را مشخص کنید.(بهتر است کارشناسان فنی ما در محل حضور پیدا کنند تا نکات مهم برای انتخاب لت ها را در اختیار شما بگذارند.)
درب کشویی در حالت معمول 4 لت دارد که دو لنگه در طرفین قرار میگیرند و ثابت اند و دو لنگه میانی باز وبسته می شوند.
درب تلسکوپی در حالت معمول از حداقل 3 تا 6 لت تشکیل می شود. حالت 3 لت آن به این صورت است که یکی از لت ها به صورت ثابت در قسمت چپ یا راست قرار میگیرد و 2لت دیگر که متحرک هستند بر روی آن لت ثابت قرار میگیرند.
درب گردان دارای 2 لت ثابت و2 لت متحرک است که در امتداد یک منحنی حرکت میکنند.
در مرحله بعد برای انتخاب اپراتور به 4 نکته اساسی زیر توجه کنید:
1-میزان تردد درب :اگر درب تان رفت و امد بالایی خواهد داشت باید از اپراتور های قدرتمند تر استفاده کنید شاید در برخی از اماکن نیاز به اپراتورهایی با قابلیت تردد نامحدود نیز باشد ولی اگر درب تان رفت آمد کمی تری خواهد داشت میتوانید از محصولات با قابلیت تردد کم تر استفاده کنید که ارزان تر نیز می باشند.
-وزن و ابعاد درب:ابعاد درب و وزن درب نسبت مستقیمی با هم دارند. هرچه ابعاد درب بزرگتر باشد درب نیز سنگین تر میشود،پس وقتی اپراتور مورد نظرتان را انتخاب میکنید باید آن اپراتور قدرت تحمل وزن درب شما را داشته باشد مثلا مدل A100 شرکت فک قدرت کنترل 110 کیلوگرم را دارا می باشد
3-عرض باز شو:شما باید نسبت به لت های درب تان و اندازه بازشو درب تان اپراتور مناسب را انتخاب کنید.
4-سرعت: سرعت متوسط حرکت لنگه های درب شما است. پس باید نسبت به محل استفاده درب سرعت متوسط مناسبی را انتخاب کنید. واین نکته را نیز در نظر داشته باشید که سرعت متوسط زیر 0.7 متر بر ثانیه ممکن است باعث برخورد افراد با درب شود و سرعت متوط بیشتر از 1.2 متر بر ثانیه ممکن است مشکلات فنی به وجود آورد.
حالا با دانستن عوامل بالا میتوانید اپراتور مناسب را انتخاب کنید با توجه به اینکه اپراتور های زیادی در بازار موجود می باشد. شرکت شیراز درب پس از برسی های کارشناسی شده اپراتور های زیر را به شما پیشنهاد میکند:
پیشنهاد ما برای اپراتور های قدرتمند محصولات شرکت فک و رکورد می باشد.
همچنین برای محصولات با کیفیت با قیمت مناسب تر پیشنهاد ما محصولات لابل می باشد.
و برای محصولات مقرون به صرفه پیشنهاد ما محصولات شرکت های کابا،اپتیما و بارازانته می باشد.
انتخاب شیشه:شیشه مناسب برای درب های شیشه ای،شیشه های سکوریت 10 میل می باشد.
4 نوع شیشه ای که میتوان از آن در درب شیشه ای استفاده کرد:1- شیشه ساده 10 میل 2-شیشه رفلکس که امکان عدم بازتاب نور را داشته باشد3-شیشه رنگی 4- شیشه لمینت که عایق صدا می باشد این نوع شیشه از به هم چسباندن دو شیشه سکوریت و پر کردن فضای بین آن با گاز مخصوص به دست می آید.
فریم:حاشیه نگه دارنده شیشه می باشد که علاوه بر محافظت بیشتر از شیشه باعث زیبایی و هماهنگ شدن با محیط ساختمان نیز می شود. فریم ها از جنس آلومینیوم و استیل می باشند.
پس از انتخاب اپراتور باید شیشه و فریم مناسب را نیز انتخاب کنید

img

پنجره دوجداره upvc

بهینه سازی در مصرف انرژی
کاهش آلودگی صوتی
جلوگیری از نفوذ گرد و غبار (به علت وجود لاستیک درزگیر)
img

پنجره های آلومینیومی

عایق حرارت
اختصاصی و ترمال بریک
در دو سیستم لولایی و کشویی
img

سکشنال d1000 faac

دارای قدرت 1000 نیوتون
قابلیت استفاده حداکثر 3.8 متر ارتفاع
قابلیت استفاده 5 متر پهنا